Zdrowie i Rozwój

w najlepszych artykułach na jego temat

W jaki sposób muzykoterapia na nas wpływa?

Ludzie praktykujący muzykoterapię dostrzegli wiele pożytków w sytuacjach zdrowotnych.

Muzykoterapia wspomaga pacjentów z nowotworem, dzieci z ADD oraz pozostałych. Nawet przychodnie rozpoczynają stosowanie muzyki, aby koić ból, do polepszenia nastroju, do wywoływania aktywności motorowej, kojenia mięśni , a także do innych przypadłości zarówno fizycznych, jak i umysłowych.
Nic w tym dziwnego, ponieważ muzyka wywiera wpływ na ciało i umysł w wielu aspektach.
Istnieją pewne efekty muzyki, które pomagają wywnioskować na czym polega ta imponująca a metoda leczenia.

Jednym ze skutków są zmienione fale mózgowe – w jednym z doświadczeń dowiedziono, że fale mózgowe mogą zharmonizować się z tempem muzyki. Szybkie tempo pobudza wzrost skupienia i uwydatnia uwagę.

Funkcje życia kierowane przez autonomiczny system nerwowy, takie jak przemiana materii i bicie serca, również mogą być modyfikowane przy pomocy dźwięku. Funkcjonuje to szczególnie w przypadku idyllicznej muzyki. To właśnie z tej przyczyny muzykoterapeuta stosuje muzykę nastrojową do zminimalizowania następstw przewlekłego stresu. Muzykoterapia i ćwiczenia z nią związane mogą być aplikowane przez młodzież i dorosłych. Występuje muzykoterapia właściwa dla dzieci, która wspomaga je w rozwinięciu umiejętności oraz muzykoterapia dla dorosłych, która wspomaga zmniejszyć ciśnienie krwi, wzmocnić odporność lub zredukować groźbę zawału.
Wiedząc o wszystkich powyższych zaletach, można ewidentnie zauważyć, że muzykoterapia zyskuje w coraz większym stopniu na popularności.

sprawdź też muzykoterapia porady

Comments
Simplue WordPress theme, Copyright © 2013 DicasLivres.org Simplue WordPress theme is licensed under the GPL.